Záhradné slnečníky - tienenie na terasu

Teplé slnečné lúče sú vždy dôležitým znamením, že prichádza obdobie, ktoré je najvhodnejšie pre využívanie vašej záhrady či terasy. Slnko nás dobije potrebnou energiou a vďaka nemu budeme fyzicky aj psychicky aktívnejší. Niekedy nám však slnečné lúče vadia a potrebujeme ich aspoň trochu zregulovať. Najmä v teplých letných mesiacoch môže byť pre nás ostré slnko veľmi nebezpečné a môže byť dôvodom mnohých zdravotných problémov. Ak si chcete užívať leto na otvorenom priestranstve exteriéru vášho domova, nezabúdajte na kvalitné záhradné slnečníky či tienidlá, ktoré vám kdekoľvek vytvoria tienisté miesto pre váš oddych.

Vo všeobecnosti platí, že čím je slnečník tmavší, tým viac tepla pohltí. Mnohým však nevyhovuje, že tmavé slnečníky výrazne redukujú presvetlenie priestoru pod tienidlom, a preto sa aj tak rozhodujú pre svetlejšie prírodné farby tienidiel. Z toho dôvodu sa výrobcovia snažia skvalitniť aj svetlé tkaniny, ktoré slúžia ako tienidlá, a tým toto všeobecné pravidlo vyvrátiť.

Na trhu je dostupných viacero typov slnečníkov a tienidiel. Tými najuniverzálnejšími sú slnečníky s pevnou stredovou žrďou vyhotovenou z kovu či exotického dreva ako napr. teak. Sú vhodné najmä ako tienidlo na pláž, ale aj do záhrady, ak máte špeciálne upravený stôl, do ktorého je možné túto žrď kotviť. V opačnom prípade vám odporúčame naklápacie či ramenné slnečníky, ktoré sú veľmi variabilné a vy sami si nastavíte miesto, ktoré by mal slnečník tieniť. Úplnou novinkou tejto sezóny je revolučné riešenie tienenia zvané Ingenua. Tento systém sa skladá z kotviacich prvkov a samotných tienidiel, ktoré je možné umiestniť takmer kdekoľvek medzi kotviaci systém. Toto tienenie je vhodné najmä pre väčšie záhrady či záhradné posedenia.

 

 

Odporúčanie predajcovia záhradných slnečníkov: