Záhradné sedačky a kreslá - urobte si pohodlie

Záhrady či terasy sú tou najlepšou voľbou relaxácie u vás doma. Čerstvý vzduch v spojení so slnečnými lúčmi dodajú vášmu telu energiu, ktorá je pre vás nevyhnutná. Užívajte si aj vy dokonalý relax a využite pri ňom všetky predpoklady vašej záhradky či terasy. Správny záhradný nábytok vytvorí aj v okolí vášho domova obľúbenú zónu relaxácie, ktorú budete využívať dennodenne.

Najviac frekventovanými kusmi záhradného nábytku sú záhradné sedačky a kreslá. Ponúkajú naozaj všestranné využitie. Vytvárajú priestor na posedenie pri káve, relaxáciu s obľúbenou knižkou či slúžia ako zázemie pre rozličné rodinné posedenia alebo pre v lete obľúbené grilpárty.

Paleta záhradných stoličiek a kresiel je naozaj široká. Na výber je nespočetné množstvo tvarov, spôsobov manipulácie či materiálov. Sám zákazník si musí pred kúpu racionálne zhodnotiť, ktorý druh tohto exteriérového zariadenia mu najviac vyhovuje. Pri výbere je potrebné zohľadniť napr. miesto, kde budú stoličky uložené. Ak sa jedná o priestor, ktorý je krytý strechou alebo markízou, nie je potrebné kupovať príliš drahé stoličky či kreslá, ktoré sa vyznačujú vysokou odolnosťou voči rozmarom počasia. Ak však stoličky alebo kreslá chcete umiestniť na nekryté miesto, odporúčame vám zainvestovať do drahších kusov, ktoré sú stabilnejšie a tiež  čo to vydržia. Takými sú napr. kovové či teakové stoličky. Niektoré druhy materiálov si vyžadujú náročnejšiu starostlivosť či zazimovanie, preto ak nemáte dostatok času na ošetrovanie nábytku alebo priestoru na uskladnenie, voľte tiež spomínané odolnejšie druhy.

Niektoré stoličky či kreslá nie sú v základom prevedení príliš pohodlné. Materiály ako kov či niektoré drevo sú pre telo veľmi tvrdé, avšak to nie je veľký problém. Rozličným bytovým textilom si tieto na prvý pohľad nie príliš pohodlné kreslá či sedačky dokážete prispôsobiť podľa vášho gusta.