Záhradné hojdačky - relaxácia na záhrade

Ak malé dieťa plače, upokojíme ho zväčša len pohojdávaním. Hojdanie je pohyb, ktorý doslova opája naše telo pohodou a vytvára neopísateľný pocit pokoja. Hojdať sa môžete aj vo vašej záhrade vďaka záhradným hojdačkám. Hojdačka s určitosťou zapadne medzi ostatné exteriérové zariadenie a stane sa jeho najobľúbenejšou súčasťou.

Všestranné využitie hojdačiek

Záhradné hojdačky sú zrejme najfrekventovanejším exteriérovým doplnkom v slovenských záhradách. Mnohé z nich plnohodnotne nahrádzajú aj záhradné posedenie a navyše môžu plniť aj funkciu ležadla, keďže si na hojdačke aj veľmi príjemne poležíte. Nezabúdajte však, že hojdačka musí byť dostatočne pevná, aby uniesla celú záťaž. Celkovú pevnosť a stabilitu hojdačky dokážete odhadnúť aj vy z počtu závitov na pružinách či mohutnosti jej konštrukcie.

Druhy hojdačiek

Na trhu sa zväčša stretávame s drevenými a kovovými záhradnými hojdačkami. Drevené sa hodia najmä do okolia, ktoré je plné zelene. Drevená hojdačka tak do tohto prostredia dokonale zapadne. Nevýhodou najmä masívnych druhov je ich hmotnosť a veľmi náročná manipulácia. Navyše, masívne drevo nie je veľmi pohodlný materiál, a preto sú vlastníci týchto hojdačiek nútení dokupovať si rozličné doplnky ako matrace či vankúše. Dnes sa však stretnete aj s drevenými kúskami, ktoré sú veľmi moderné a navyše aj veľmi pohodlné. Hitom je najmä teakové drevo, ktoré ťaží najmä z jeho dokonalých vlastností. Obľúbené sú tiež rozličné kovové hojdačky, ktoré sa hodia skôr na terasy, keďže sú relatívne ľahké. Sedacia plocha je zväčša riešená textíliou či matracmi, ktoré položíte na kovovú sieť.

Štýlová novinka KOOKON

Ak nie ste zástancami klasických záhradných hojdačiek, medzi ponukou nájdete aj veľmi štýlové alternatívy. Medzi ne patrí aj zaujímavý záhradný doplnok KOOKON, ktorý kombinuje teakové drevo s jemnými textíliami. KOOKON je považovaný za súkromný relaxačný kútik či oázu pokoja.