Plastový nábytok - dostupný záhradný nábytok

Jedným z najpopulárnejších materiálov, z ktorých je najčastejšie zhotovovaný nábytok pre záhrady je plast. Určite si aj vy spomínate na klasické biele či zelené plastové stoličky či stoly, ktoré aj dodnes zdobia mnohé záhrady. Dizajnéri však v súčasnosti používajú plast aj ako materiál, z ktorého je možné vyrobiť aj celkom vábivé kusy záhradného nábytku. Zväčša sa však jedná o kombináciu plastu s iným materiálom, vďaka čomu získa takýto nábytok len tie najvýhodnejšie vlastnosti.

Plast je umelý materiál, ktorý vynikajúco vzdoruje takmer všetkým vonkajším vplyvom. Plastový nábytok je zárukou, že ho nikdy nenapadnú žiadni prírodní škodcovia a bravúrnym spôsobom sa vyrovná aj s vrtochmi počasia. Dážď, mráz či UV žiarenie nepredstavujú pre plast žiaden problém. Bezproblémová je tiež údržba, keďže plastový nábytok sa veľmi ľahko udržiava v čistote. Stačí ho len pretrieť handričkou so saponátom. Veľkou nevýhodou čisto plastového nábytku je však jeho labilnosť a slabá výdrž voči fyzickej sile. Ak nie je stôl či stolička dostatočne zaťažená, stačí silnejší vietor a nábytok je ihneď vyvrátený. Ak vám na plastovú nábytok niečo ťažšie spadne, takmer nikdy sa to nezaobíde bez poškodenia. To je vo väčšine prípadov konečné, keďže na rozdiel od dreva je oprava takéhoto nábytku viac než náročná.

Práve kvôli spomínaným nevýhodám sa dnes čistý plast na výrobu záhradného nábytku už takmer vôbec nepoužíva. Plast je zväčša skombinovaný s odolnejšími materiálmi, najmä rozličnými kovmi, ktoré dodajú nábytku žiadanú pevnosť a odolnosť. Najčastejším spôsobom tohto prepojenia sú napr. u stoličiek kovové nožičky a plastové sedlo, ktoré je pre telo oveľa príjemnejšie ako studený kov. Vďaka tvárnosti plastu sú tieto kombinácie zväčša veľmi štýlové, čím do vašej záhrady alebo na terasu dostanete hotový dizajnový kúsok.

 

Odporúčanie predajcovia plastového nábytku: