Kovový nábytok

Tradičným materiálom na výrobu záhradného nábytku ostáva aj naďalej kov. Od počiatku výroby nábytku z kovu bolo jeho prvotné určenie práve pre exteriér, keďže nesie všetky vlastnosti, ktoré sú vhodné pre nábytok, ktorý často musí znášať aj nepriaznivé podmienky. Kov je veľmi stabilný, a preto poskytuje používateľom záhradného nábytku veľkú oporu a bezpečnosť. Je tiež veľmi pevný a odolný voči UV žiareniu, dažďu či mrazom, vďaka čomu sa starostlivosť o kovový nábytok takmer úplne eliminuje.

Ak ste sa rozhodli pre kúpu záhradného nábytku z kovu, spravili ste investíciu, ktorá sa vypláca. Napriek zvýšeným vstupným nákladom je kovový nábytok z porovnania cena – životnosť tou najlepšou voľbou. Kov totiž prežije naozaj všetko, a pritom si zachová svoju stálu eleganciu a účelnosť. Široká paleta kovového nábytku určeného pre záhrady či terasy spraví aj z okolia vášho domu atraktívne miesto, ktoré sa stane oázou pokoja. Aj keď je kov veľmi tvrdý a na prvý pohľad chladný materiál, rozličné povrchové úpravy či doplnky, najmä textilné, dodajú záhradnému zariadeniu veľké pohodlie a vytvoria pre vás vhodné podmienky na regeneráciu vašich síl.

Výroba kovového nábytku

Na výrobu kovových nábytkov a záhradných nábytkových súprav sa používa viacero druhov kovov. Tým najlacnejším je hliník, ktorý ponúka celkom atraktívny vzhľad, no jeho nevýhodou je znížená stabilnosť. Naopak, hliníkový nábytok je veľmi ľahký, čo výrazným spôsobom uľahčuje manipuláciu s ním. Tými najobľúbenejšími materiálmi na výrobu kovového nábytku sú považované liatina a oceľ. Vyznačujú sa vysokou odolnosťou, stabilitou a vďaka možnosti rozličných úprav povrchov, často aj ozdobného charakteru, dokážu záhrade dodať neopakovateľný šarm a eleganciu. Vďaka antikoróznym prostriedkom, ktoré približne každé tri roky aplikujeme na kovový záhradný nábytok, takmer úplne znížime riziko znehodnotenia nábytku z dôvodu korózie.

 

Odporúčanie predajcovia kovového nábytku: